XS
SM
MD
LG
XL
SİVAS İZ PSİKOLOJİ

Beslenme Danışmanlığı

Sağlıklı beslenme yaşamın her alanında doğru seçimlere bağlıdır. Kurumsal beslenme danışmanlığı çalışanların sağlıklı yaşamaları için önemli bir yatırımdır.

İZ DİYET

Diyetisyenimiz, sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürebilmek isteyen veya sağlıkla ilgili belirli bir hedefe ulaşmayı amaçlayan insanlara, ihtiyaçlarına göre beslenme programı oluşturmaktadır. Sürdürülebilir beslenme, besleyici, sağlıklı, aynı zamanda düşük çevresel etkiye sahiptir. Ayrıca bu beslenme şekli kültürel olarak kabul edilebilir, ulaşılabilir, uzun süreli uygulanılabilir, adil, ekonomik olarak karşılanabilir, gıda güvenceliğine katkı sağlar ve şimdiki ve gelecek nesiller için en uygun ve doğru yaşam biçimini Diyetisyenimiz Merve Kayacı sağlıklı ve dengeli beslenmeyi yaşam tarzınız  haline getirmeyi amaçlamaktadır.

Bireysel olarak beslenme danışmanlığımız aynı zamanda sporcu beslenmesi, hastalıklara özel beslenme ve özel durumlarda beslenme programlarının hazırlanmasını da sağlamaktadır. Vejetaryenler için beslenme, özel günlerde beslenme, yeme bozukluğunun düzenlenmesi ve kilo alma durumlarında beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesi için Sivas İz Psikoloji ve Diyet Danışmanlık Merkezinden Diyetisyenimiz Merve kayacı ile beslenme üzerine destek alabilirsiniz.

Bireysel beslenme programlarında yaş, cinsiyet ve hastalık faktörleri göz önüne alınarak beslenme planı çıkarılmaktadır. Çocuklar ve gençler için beslenme uygulamalarında 0 – 1 yaş grubundaki çocukların, okul öncesi ve okul çağındaki çocukların beslenmesinin yanı sıra ergenlik döneminde olan gençlerin nasıl beslenmesi ve nelere dikkat edilmesi gerektiği noktasında İz Diyet sizlere danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Çocukların bedensel zihinsel gelişimlerini tamamlaması, sağlıklı bir şekilde büyümesi için çocuklar ve gençlere özel beslenme programı hazırlanması gereklidir.  Diyetisyenimiz Merve Kayacı  Sivas iz Psikoloji ve Diyet Danışmanlık Merkezinden destek alarak çocuklarınız için en uygun beslenme programını hazırlayabilirsiniz.

Kadınların bu noktada hamilelik, emzirme, menopoz ve osteoporoz hastalıkları gibi özel durumlarda beslenme alışkanlıklarına dikkat etmesi gereklidir. Hamilelik döneminde bebek gelişiminin sağlanması için dengeli ve sağlıklı bir hamilelik süreci geçirmesi gereklidir. Bu süreçte bebek ve anne sağlığı düşünülerek hareket edilmelidir. Bebeğin gelişimi için gerekli besinlerin tüketimi ve annenin kilo kontrolünün sağlanması için İz Diyetten danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.  Bebeğin ilk aylarında da annenin beslenmesine dikkat etmesi gereklidir. Anne sütünün özellikle ilk altı ay bebek için önemli olduğu göz önüne alınarak annenin bu dönemde dengeli ve sağlıklı beslenmesine özen göstermelidir. Kadınlara özel beslenme uygulamaları sağlayan Dyt. Merve kayacı  hizmet sağlayan İz Psikoloji ve Diyet Danışmanlık Merkezinden destek alabilirsiniz.

Yaşlılık döneminin bilimsel olarak 65 yaş ve üzeri insanları kapsadığını belirterek bu dönemde günlük yaşamın kalitesini arttırmak ve yeterli beslenmeyi sağlamak için uzman bir diyetisyene ihtiyaç duyulmaktadır. Yaşlılık döneminde vücut fonksiyonlarında yetersizlikten dolayı fiziksel ve ruhsal değişimler meydana gelmektedir. Yaşlılık döneminin getirmiş olduğu etkenler göz önüne alınarak uygun beslenme programının hazırlanması gereklidir. Dyt. Merve kayacı  ile  yaşlılık beslenmesi hakkında gerekli desteği sağlayabilirsiniz. Sivas İz Psikoloji ve Diyet Danışmanlığı Merkezinden online beslenme danışmanlığı da yapmaktadır.

 

 • Beslenme sorunları ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları konusunda danışmanlık
 • Kişiye özel tercihlerini ve sağlık ihtiyaçlarını dikkate alarak yeme planları geliştirmek,
 • Yeme düzenlerinin etkilerini değerlendirmek ve gerektiği gibi değiştirmek,
 • Yaşlılıkta beslenme;  hem ruhsal hem fiziksel olarak daha genç görünmek, potansiyet hastalıkların hatta o hastalıkların gelişini ertelemek adına yaşlıklıkta beslenme oldukça önemlidir.
 • Kadınlara özel beslenme; Hamilelik, Menopoz, PKOS, Emzirme, Osteoporoz, Premensturasyon dönemlerinde kişiye özel beslenme programı.
 • Diyabet hastalarında beslenme
 • Metabolik sendrom
 • Kalp hastalarında beslenme
 • Hipertansiyon problemleri
 • Troid hastalarında beslenme
 • Anne-çocuk beslenmesi
 • Hamilelikte beslenme
 • Adölesan döneminde beslenme
 • Yeme davranışlığı bozukluluğun da beslenme
 • Kilo alma
 • Obezite cerrahisi öncesi ve sonrasında beslenme

İz Diyette neler var?

Kişiye  özel diyet programı. Sağlıklı ve dengeli beslenmeyi yaşam tarzı haline getirerek beslenme alışkanlığı kazandırıyoruz.

Hedef belirleme ve motivasyon; Hedefinizi belirleyerek bu hedefe en kısa sürede ulaşmanız adına diyetisyenimiz ile birlikte bu yolda çok daha eğlenceli hale getirerek hedeflerinize ulaşmanızı sağlıyoruz.

Vücut kompozisyonu kavramı ve BİA analiz metotu ile raporlanan değerlerinizi analiz yaparak probleme odaklanıp size özel beslenme programı oluşturuyoruz. Bu ölçüm; kilo, yağ oranı(%)ve ağırlık(kg), sıvı oranı(%)ve ağırlığı(kg), kas ağırlığı, kemik mineral ağırlığı, metabolizma yaşı, bazal metabolizma hızı, BMR/kilo, obezite derecesi ve iç organ çevresi yağlanma gibi göstergeler sizleri analizliyoruz. 

Sizi daha iyi hissettirecek yöntemler geliştirerek bu yolda beraber yürüyoruz.

Size sorun teşkil eden alışkanlıklarınızın üzerine giderek yeme davranışının düzelmesine yardımcı oluyoruz.

Devamlı iletişim ile hedeflerinize ulaşmanızın mutluluğunu beraber yaşıyoruz.

Porsiyon sıkıntısında, öğün değişikliği durumlarında ya da kaçamak durumlarınızda görüntülü konuşarak veya fotoğraf gönderimi ile  sıkı takip altında oluyorsunuz.

Diyetisyenimizin hazırladığı size özel detoks programları ile arınmanıza, ödem durumundan kurtulmanıza ve kuş gibi hissetmenizi sağlıyoruz.

 

Dyt. Merve Kayacı

2020 yılında Kayseri Nuh Nacı Yazgan Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden  mezun oldu.  Mustafa Eraslan ve Fevzi Mercan Çocuk Hastanesinde, Yılmaz- Mehmet Öztaşkın  Kalp Hastanesinde, Semiha Kibar Organ Nakli ve Diyaliz Hastanesinde, Sivas Özel Medicana Hastanesinde, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesin Hastanelerinde, Kayseri Şehir Hastanesinde  ve çeşitli eğitim kurumlarında, derneklerde ve kuruluşlarda gruplara yönelik sağlıklı beslenme üzerine eğitim uygulamaları üzerine diyetisyen olarak çalışmalarda aktif rol almıştır.

 

Katıldığı Seminer, Eğitim ve Kongreler;

·         Fabel grup- Beslenme ve mikrobiyata ilişkisi

·         Şekerin beyinde yarattığı etki ve şeker bağımlılığı nasıl tedavi edilir?

·         Kayseri  Beslenme ve Diyetetik Zirvesi – Güncel popüler diyetler

·         İş sağlığı ve güvenliği eğitimi

·         T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı gençlik projelerine destek programı

·         Fabel  grup- Duygusal açlık eğitimi

·         Kayseri  Beslenme ve Diyetetik Zirvesi- Kariyer planlaması

·         Avicenna Sağlık Platformu- Beslenme genetiği eğitimi

·         Kayseri  Beslenme ve Diyetetik Zirvesi – Beslenme ve psikoloji

·         KEPAN- Klinik Nütrisyon Öğrenci Kongresi

·         ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Temel, Dökümantasyon ve İç  Denetçi

·         Kayseri  Beslenme ve Diyetetik Zirvesi – Sporcu Beslenmesi

·         Bariatrik Cerrahi Beslenme Kursu

·         Milli Eğitim Bakanlığı –Liderlik Eğitimi

·         FSSC 22000 Gıda Güvenliği Sistem Sertifikasyonu

·         Girişimciler için Finansal Okuryazarlık Eğitimi

 

 

{alanbaslik}
© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım